Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer s-shape handle 10"(250mm)22mm matt, h-shape handle 8"(200mm)22mm matt, s-shape handle 8"(200mm)22mm matt, s-shape handle 12"(300mm)22mm matt and s-shape handle 10"(250mm)22mm combl.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Length | 12 inch |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Size/Dimension | s-shape handle 10"(250mm)22mm matt |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Length | 8 inch |
| Usage/Application | Cabinet Fitting |
| Size/Dimension | H-shape handel 8"(200mm)22mm matt |
| Country of Origin | Made in India |
Perfect for smaller-sized cabinets and drawers, especially in kitchens, bathrooms, or bedrooms where space-saving and compact design are important. Lighter than stainless steel, aluminum is also durable and resistant to corrosion. It is often used in handles that require a sleek look while being lightweight and functional.
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Length | 8 inch |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Size/Dimension | s-shape handle 8"(200mm)22mm matt |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 820 / Piece Get Latest Price
| Finish Type | Stainless Steel |
| Size/Dimension | s-shape handle 12"(300mm)22mm matt |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 790 / Piece Get Latest Price
| Finish Type | Stainless Steel |
| Size | 10 Inch |
| Color | Silver |
| Size/Dimension | s-shape handle 10"(250mm)22mm matt |
| Country of Origin | Made in India |
Vimal Kalaria (Owner)
Gujarath Hardware
No 1196 /60/ 1 5th Block 18th A Main Road Rajaji Nagar
Bengaluru - 560010, Karnataka, India